بادام درختی (به انگلیسی : Almond) که به نام ارژن هم شناخته می شود، میوه ی درخت بادام است که به حاوی مقادیر بالای مواد مغذی است و به کاهش کلسترول خون بالا کمک می کند، برای زنان در دوران بارداری و شیردهی مفید بوده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. بادام […]

> ادامه مطلب

به‌خاطر نامش، بسیاری محل تولد «تخمه ژاپنی» را کشور ژاپن می‌دانند. در حالی که «جابان» در غرب روستای کرمانج‌نشین سربندان در دماوند، زادگاه «تخمه ژاپنی» است. نام اصلی «تخمه ژاپنی»، تخمه «جابونی» یا «جابانی» است، آن‌هم به‌دلیل وجه تسمیه‌اش. روستای جابان محل جنگ «شاه‌اسماعیل صفوی» با «فرخ یسار» بوده و مکان دقیق آن امروزه، سه‌راهی […]

> ادامه مطلب

خواص و مصارف دارویی زعفران مهمترین مصرف دارویی زعفران شامل:1- ترکیبات موجود در عصاره زعفران می توانند میزان چربی خون را کاهش داده و از ایجاد حالت هیپولیفمیک Hypolipemice در سرم خون جلوگیری می کند.2- از کروسین موجود در زعفران در درمان تشنج های عصبی و بیماریهایی چون پارکینسون استفاده می شود.3- کروسین از تخریب […]

> ادامه مطلب

آلو میوه‌ای شگفت‌انگیز و آبدار است که از نظر گیاه‌شاسی به تیره‌ی رزاسه یا گلسرخیان تعلق دارد. این میوه عضوی از خانواده‌ی آلوهای نوع پرانوس است که هلو، شلیل، و بادام را نیز در بر می‌گیرد. این یکی از معدود میوه‌هایی است که در انواع رنگ‌های مختلف موجود است. گیاهی که این میوه را به […]

> ادامه مطلب

اگر علاقمند هستید بدانید که مزاج تان چیست به سوالات مزاج شناسی پاسخ دهید و بدن خودتان را بشناسید تا بتوانید به سلامتیتان کمک بیشتری کنید. سوال هایی برای مزاج شناسی مزاج شناسی علمی بسیار وسیع است که در درمان بسیاری از بیماری ها و تشخیص آن ها در طب سنتی اهمیت بسیار بالایی دارد […]

> ادامه مطلب

 

طب سنتی مجموعه ی علوم نظری و علمی است که در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های جسمی و روحی به کمک ما می آید.طب سنتی ایران تقریبا به 3000 سال قبل بر می گردد.کتاب های طب سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصا ابن سینا شهرت زیادی دارد تا جایی که قریب به 500 سال در دانشکده های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده است. اصول طبابت در این آثار طب سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز بر گرمی و سردی مزاج وبا توجه به نوع مشخصات بیمار، فرد درمان می شده است.
طب سنتی برای پیشگیری از بیماریها به روش زندگی صحیح تاکید دارد .طب سنتی بر این اصل، که بر افراد لازم است تا تغذیه ای متناسب با مزاج و مشخصات خود داشته باشند، استوار است . طب سنتی معتقد است، هر فرد اگر طبیعت مزاج یا ارگانیسم بدنش را نسبت به غذاهای سرد ‏یا گرم تشخیص دهد و در مصرف آنها اعتدال داشته باشد، دچارعوارض گوارشی ‏و … نخواهد شد.‏ طب سنتی بیماری ها را به 3 دسته ی بیماری های سوء مزاجی، سوء ترکیبی و بیماری های تفرق و اتصال تقسیم می کند.

مواد طبیعی و طب سنتی

مواد طبیعی و طب سنتی

افرادی که تغذیه ای متناسب با مزاج خود از لحاظ سردی ،گرمی ،خشکی یا رطوبت را ندارند در دسته بیماری های سوء مزاجی در طب سنتی هستند و افرادی که با نقصی در بدن به دنیا می آیند در رسته بیماری های مربوط به ترکیب یا تعداد طبیعی اعضا یا سوء ترکیب بوده و افرادی که در عضوی از بدن دچار شکستگی یا بد جوش خوردن ناحیه و محدودیت در حرکت اند در طب سنتی در دسته ی بیماری های تفرق و اتصال قرار می گیرند.

در طب سنتی گیاهان دارویی و موادی که منشاء حیوانی و طبیعی دارد رایج است.

متخصصان همواره بر این موضوع تاکید دارند که مصرف داروهای گیاهی طب سنتی همزمان با سایر داروهای مورد استفاده بیمار ممکن است تاثیر عکس یا عوارض جانبی خطرناکی را بوجود آورد.

در طب سنتی، مواد غذایی سرد ، ارزش غذایی منفی داشته و موجب سستی و بی حالی، ضعف عمومی، رنگ پریدگی،‌ کم حوصلگی، پرخوابی و کاهش نیروی ‏جنسی و.. می شود. و بالعکس در طب سنتی مواد غذایی گرم سبب افزایش فشارخون ،کم خوابی ،‏برافروختگی چهره،‌ جوش صورت و.. می شود.نا هماهنگی بین مزاج و غذا به عقیده طب سنتی سبب بروز اختلال در اندامهای ‏داخلی مانند قلب و ریه شده و فرد احساس بیماری می نماید.

داروهای گیاهی طب سنتی

داروهای گیاهی طب سنتی

برخی روش های درمانی در طب سنتی

1– گیاه درمانی

درمان بیماری ها توسط گیاهان را “گیاه درمانی” گویند. ایران دارای ۲۵۰۰ نوع گیاه دارویی شناخته شده است که قریب به ۲۰۰ نوع آن مصرف عام دارد و تقریبا۳۰۰ -۴۰۰ نوع آن در درمان با طب سنتی بکار می رود، البته تعدادی از این گیاهان خواص مختلفی دارند مانند سیاه دانه که برای معالجه ۷۲ مرض مفید بوده یا گیاه آویشن که مزایایی چون ضدقارچ، ضد باکتری، آرام بخش، تقویت کننده چشم و…دارد. البته دقت در این موضوع که گیاهی بودن دارو دلیلی بر بی ضرر بودن آن نیست مهم است. واینکه گیاهان نیز فاقد عوارض جانبی نیستند.

2– ماساژ درمانی (Massage therapy)

درمان بیماری های اسکلتی، عضلانی ، گوارشی، رفع استرس و افسردگی، سردردها، بهبودی جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها از مزایای ماساژ درمانی است.

3-شیاتسو (Shiatsu)

در طب سنتی ،فشار آوردن توسط انگشتان دست بر نقاط حیاتی بدن برای سلامتی، را “شیاتسو” گویند. شیاتسو روشی موثر و پیشگیری کننده بوده و مورد استفاده در بیماران دچار افسردگی یا بی خوابی و.. می باشد.

4- حجامت (Cupping)

یکی از روشهای خون گیری در طب سنتی است و برای پیشگیری و درمان بیماری هایی چون آسم، اعتیاد به مواد مخدر، سردردهای میگرنی، چربی خون، غلظت خون و بیماری های پوستی کاربرد دارد.

5- بادکش درمانی (Dry cupping)

ایجاد مکش در نقاط مختلف بدن موجب انبساط عروقی بدن و پراکندگی مواد از نقطه ای خاص می شود که طب سنتی آن را حجامت خشک نیز نام می دهد.

بادکش درمانی

بادکش درمانی

6- زالو درمانی (Leech therapy)

از روش های خون گیری طبی بوده که به خاطر روش خون گیری و ماده هیرودین که توسط زالو به بدن وارد می شود در طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد.

> ادامه مطلب

زعفران اسم تجاری کلاله‌های گلی با نام علمی .Crocus sativus L است. کلاله در واقع قسمتی از مادگی است که در قسمت میانی گل وجود دارد. زعفران یا همان طلای سرخ یک ماده خوراکی گران‌قیمت است و پرورش آن در بخش کشاورزی، تجارتی با ارزش محسوب می‌شود. یکی از مشکلات در مورد تجارت و خرید […]

> ادامه مطلب

امروزه شیوع و گسترش “پوکی استخوان” و بیماریهایی مانند آرتروز به‌ویژه در زنان تبدیل به کابوسی وحشتناک در بسیاری از کشورها شده است و پوکی استخوان، چهارمین عامل مرگ و میر در جهان است و از هر 4 نفر بالای 25 سال، یک نفر مبتلا به آن است! در طب سنتی ایرانی ــ اسلامی راهکارهای […]

> ادامه مطلب

تاریخچه درختچه زرشک زرشک با نام علمی Berberis vulgaris درختچه‌ای تیغدار به طول ۱ تا ۵ متر است. چوب آن به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد است. برگ‌ های آن بیضی شکل با دندانه‌های اره‌ای و میوه اش قرمز رنگ بیضوی شکل و ترش مزه‌است. به ریشهٔ درخت زرشک «آئر خیس» گفته می‌شود. انتهای بهار […]

> ادامه مطلب

جذاب‌ترین و مهم‌ترین فواید و خواص عناب برای سلامتی عبارت هستند از توانایی در درمان سرطان، بهبود سطح سلامت پوست، پاکسازی خون، رفع استرس، فراهم‌ آوردن خوابی آرام، تقویت دستگاه ایمنی بدن، محافظت از کبد، کمک به کاهش وزن، افزایش تراکم مواد معدنی استخوان، سم‌زدایی از بدن، و بازیابی نقص‌های شناختی.

> ادامه مطلب